Japonya'da bir kişi, 2 bin 60 defa polisi arayıp hakaret edince tutuklandı

Japonya'da bir kişi, 2 bin 60 defa polisi arayıp hakaret edince tutuklandı
Japonya'nın Kawaguchi şehrindeki "garip" telefon vakalarına bir yenisi eklendi. 67 yaşındaki bir kişi, polisi arayarak toplamda 27 saat boyunca hakaret ettiği için "kamu görevini erteleme" suçlamasıyla tutuklandı.

Artı Gerçek - Japonya'nın Kawaguchi şehrinde bir kişi, 30 Eylül ve 8 Ekim tarihleri arasında 2 bin 60 defa polisi arayıp hakaret ettiği için "kamu görevini engelleme" suçlamasıyla tutuklandı. Yapılan incelemeler sonucunda 67 yaşındaki adamın her altı dakikada bir Saitama polis merkezini aradığı tespit edildi.

27 SAAT BOYUNCA HAKARET ETMİŞ

Toplamda 27 saat boyunca telefonu açan polislere "koca aptallar", "vergi hırsızları" şeklinde hakaretler savuran ve kovulmaları gerektiğini söyleyen yaşlı adam, 28 Kasım'da tutuklandı.

Polis, yaşlı adamın neden böyle bir şey yaptığına dair bir bilgi bulunmadığını açıkladı.

Yaşlı adamın telefonunda yapılan incelemede ise polis merkezini yıllardır aradığı ancak son aylarda "aramalarını sıklaştırdığı" tespit edildi.

İLK TELEFONLA HAKARET VAKASI DEĞİL

Saitama'da daha önce 71 yaşındaki bir kişinin telefon operatörü şirketini 24 bin defa arayarak hakaret ettiği tespit edilmişti.

Bu yıl başında ise 48 yaşında bir kişinin 9 bin civarında tren rezervasyonu yapıp hepsini son anda iptal ettiği ortaya çıkmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar