Kanada'da trajedi: İlk yardım görevlisi, kızının öldüğü kazaya müdahale etti

Kanada'da trajedi: İlk yardım görevlisi, kızının öldüğü kazaya müdahale etti
Kanada'da bir trafik kazasına müdahale eden ilkyardım görevlisi, tanınmaz hâldeki gencin kendi kızı olduğunu eve dönünce öğrendi. 17 yaşındaki Montana kurtarılamadı; anne Jayme Erickson "Bir ilkyardım görevlisi olarak en büyük kâbusum gerçek oldu" dedi.

Artı Gerçek - Kanada'da ilk yardım görevlisi Jayme Erickson, bir kaza ihbarı üzerine olay yerine gitti. Araçta sıkışan genç kızın kurtarılması için yarım saat uğraştı. Helikopterle hastaneye götürülene kadar ağır yaralı kızın yanında kaldı. Kızın yüzü tanınmaz haldeydi, muhtemelen hayatta kalamayacağını biliyordu...

Mesai bitiminde eve döndüğünde ise araçtan kurtarıp yanında beklediği kişinin, 17 yaşındaki kızı Montana olduğunu öğrendi. Montana hastanedeki tüm girişimlere rağmen kurtarılamamış, yaşam destek ünitesinin kapatılmıştı.

Olay, Kanada'daki Alberta Otobanı'nda geçen hafta yaşandı. Facebook hesabından açıklama yapan Jayme Erickson, "Bir ilkyardım görevlisi olarak en büyük kâbusum gerçek oldu. O gün müdahale ettiğim ağır yaralı kişi benim kanımdan canımdanmış. Tek çocuğum. Küçüğüm, kızım Montana" dedi.

Erickson, "Onunla geçirdiğim 17 yıl için minnettarım. Onu çok özleyeceğim" ifadelerini kullandı; "Bir ebeveyn ve olay yerine ilk giden ilkyardım görevlisi olarak yaşanabilecek en korkunç şey geldi başıma" diye konuştu.

Montana Erickson’ın kazadan önce bir arkadaşıyla birlikte köpek gezdirmeye gittiği belirtildi. Ailenin dostu ve Jayme Erickson'ın iş arkadaşı Richard Reed, gençlerin kaza sırasında köpek gezdirmeden döndüğünü, Montana'nın arabaya kamyon çarpması sebebiyle araçta sıkıştığını anlattı. Reed, "Bir baba ve ilk yardım görevlisi olarak söyleyebilirim ki, başımıza gelebilecek en korkunç kabus bu" dedi. Montana Erickson'ın yanında bulunan arkadaşının arabadan sağ kurtulduğu ve durumunun iyi olduğu açıklandı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar