Kanadalı genç, ilk kez oynadığı lotodan 48 milyon dolar kazandı

Kanadalı genç, ilk kez oynadığı lotodan 48 milyon dolar kazandı
Yayınlanma:
A+ A-
Kanada'nın Ontario eyaletinde yaşayan 18 yaşındaki Juliette Lamour, ilk kez oynadığı sayısal lotoda 48 milyon dolarlık büyük ikramiyeyi kazandı. Lamour, dedesinin tavsiyesi üzerine 18 yaşına bastığı gün loto oynadığını söyledi.

Artı Gerçek - Kanada'da 18 yaşındaki tıp öğrencisi Juliette Lamour, hayatında ilk kez oynadığı sayısal lotodan 48 milyon Kanada doları (yaklaşık 675 milyon Türk Lirası) kazandı. Ontario eyaletine bağlı Sault Ste. Marie kentinde yaşayan Lamour böylelikle, büyük ikramiyeyi kazanan en genç Kanadalı ünvanını elde etti. Lamour, kazandığı parayı eğitimi ve dünyayı gezmek için harcayacağını söyledi.

'NE YAPACAĞIMI BİLMEDİĞİM İÇİN BABAMI ARADIM'

18 yaşına bastığı gün büyük babasının tavsiyesiyle bir loto kuponu aldığını söyleyen Lamour, piyango bayiine gittiğinde ne yapması gerektiğine dair bir fikri olmadığı için babasını aradığını anlattı. Babasının tavsiyesi üzerine 7 Ocak'ta yapılan çekiliş için 6/49 loto kuponu alan Lamour, daha sonra bileti aldığını unuttu.

AİLESİYLE DÜNYAYI GEZMEK İSTİYOR

Lamour, "Bir arkadaşımın sayısal lotoyu kazanan kişinin Sault Ste. Marie'den çıktığını haber vermesi üzerine kazandığımı öğrendim" dedi. İlk denemesinde lotoyu kazanmış olduğuna inanamadığını belirten 18 yaşındaki tıp öğrencisi okulunu bitirir bitirmez ailesiyle birlikte farklı ülkeleri gezmek, tarih ve kültürlerini incelemek istediğini söyledi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar