Londra'da kılıç sallayan saldırgan 13 yaşında bir erkek çocuğunu öldürdü

Londra'da kılıç sallayan saldırgan 13 yaşında bir erkek çocuğunu öldürdü
Britanya başkentinin kuzeydoğusunda bir erkek elindeki kılıçla 2'si polis 5 kişiye saldırdı, 13 yaşındaki bir erkek çocuğu öldü.

Artı Gerçek - Britanya'nın başkenti Londra'nın kuzeydoğusunda etrafa kılıçla saldıran bir erkeğin ilkin 5 kişiyi yaraladığı açıklandı, ardından içlerinden 13 yaşındaki bir erkek çocuğun öldüğü duyuruldu. Londra Metropolitan Polis Teşkilatı, saldırının terörle bağlantılı olarak değerlendirilmediğini belirtti.

Yerel saatle 06.54'te Hainault tren istasyonu yakınındaki bir eve araçla dalarak kılıçla çevredekilere saldıran, bu sırada olay yerine gelen polis memurlarından ikisini de yaralayan 36 yaşındaki erkek, şok tabancasıyla etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Başkomiser Stuart Bell, "Büyük bir üzüntüyle yaralılardan birinin, 13 yaşında bir erkek çocuğunun öldüğünü teyit ediyorum. Bıçaklandıktan sonra hastaneye kaldırıldı ve ne yazık ki, kısa bir süre sonra hayatını kaybetti" açıklamasını yaptı.

YARALI POLİSLERE AMELİYAT

Hastanede tedavi gören iki vatandaş ve iki polis memurunun hayati tehlikesinin bulunmadığını, iki polisin ameliyat gerektiren yaralar aldığını aktaran Bell, "Topluma yönelik devam eden bir tehdit olduğuna inanmıyoruz, daha fazla şüpheli aramıyoruz, olay terörle bağlantılı görünmüyor" dedi.

İçişleri Bakanı James Cleverly, olaya ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaşmama çağrısı yaptı. (Reuters, AA, Dış Haberler)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar