Myanmar'daki cezaevinde bombalı saldırı: Sekiz kişi öldü

Myanmar'daki cezaevinde bombalı saldırı: Sekiz kişi öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Myanmar'da siyasi tutukluların da kaldığı bir cezaevine bombalı paketlerle saldırı gerçekleşti. Saldırıda beş ziyaretçi ve üç cezaevi çalışanı öldü

Artı Gerçek - Geçen yıl askeri cuntanın seçilmiş lider Aung San Suu Çi'yi devirerek yönetimi yeniden ele geçirdiği Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da siyasi tutukluların da kaldığı Insein Ceazevi'nde meydana gelen bombalı saldırıda en az sekiz kişi öldü.

BBC'nin haberine göre iki adet bombalı paket ülkenin eski başkenti Yangon'un dışında yer alan cezaevinin girişinde patladı.

Patlama sonucu cezaevini ziyaret eden tamamı kadın beş kişi ve üç cezaevi çalışanı öldü. Saldırıda 18 kişinin de yaralandığı duyuruldu.

Çoğu siyasi tutuklu olmak üzere yaklaşık 10 bin tutuklu ve mahkumun bulunduğu cezaevine yönelik saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Myanmarlı yetkililer bombalardan ikisinin patladığını, üçüncü bir bombalı paketin etkisiz hale getirildiğini de açıkladı.

Cuntanın iktidarda olduğu ülkede aktif bir gerilla hareketi olan Halkın Savunma Güçleri zaman zaman eylemler yapıyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar