Nantes'ta Türkiyelilere ait dükkânların duvarlarına 'Fransa, Fransızlarındır' yazıldı

Nantes'ta Türkiyelilere ait dükkânların duvarlarına 'Fransa, Fransızlarındır' yazıldı
Mağdurun ağabeyi Y.B, 3 kez aradıktan sonra polislerin olay yerine geldiğini ve kendilerine 'Bu, bizim için önemli bir olay değil' dediklerini belirtti.

Fransa'nın kuzey batısındaki Nantes kentinde, Türklere ait bir dükkan saldırıya uğradı.

Nantes kentinde yaşayan Y.B, yaptığı açıklamada, hasta kardeşinin geçen hafta kasap dükkanını bir haftalığına kapattığını söyledi.

Y.B, salı günü işten dönerken kardeşinin dükkanına yazılar yazıldığını fark ettiğini ifade etti.

Y.B, dükkana yazılan yazılar arasında, "Buradan defolun, evinize dönün", "Yaşasın domuz", Yaşasın Le Pen", "Erdoğan'a ölüm", "Fransa, Fransızlarındır", "Türklere ölüm" mesajlarının yer aldığını aktardı.

Y.B ayrıca, mesajlar arasında iki destek mesajı olduğunu da kaydetti. Nantes bölgesinde 7 yıldır yaşadıklarını belirten Y.B, ilk defa böyle bir olaya şahit olduklarını dile getirdi. Y.B, Fransa'da son dönemde Türkiyelilere ve Müslümanlara yönelik baskıların arttığını söyledi.

Dükkana yazılan yazılardan 2 gün sonra da vitrinlerin kırıldığını ifade eden Y.B, içeri girildiğini ve her yerin kırılıp döküldüğünü anlattı.

Y.B, 3 kez aradıktan sonra polislerin olay yerine geldiğini ve kendilerine "Bu, bizim için önemli bir olay değil" dediklerini belirterek, "Bu muamele zoruma gitti. Türkiye kökenli olsak da doğma büyüme buralıyım, kimliğimde Fransa vatandaşı yazıyor neticede. Yine de bir şey demedik, saygımızı koruduk. Geldiler, fotoğraf çekip gittiler" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar