Nasrallah: IŞİD’in yenilgisi İsrail’in yenilgisidir

Nasrallah: IŞİD’in yenilgisi İsrail’in yenilgisidir
IŞİD’in Irak’ta ömrünün sonuna geldiğini, Suriye’de de askeri ve siyasi geleceğinin kalmadığı görüşünü savunan Hizbullah lideri, "İsrail, IŞİD’in...

IŞİD’in Irak’ta ömrünün sonuna geldiğini, Suriye’de de askeri ve siyasi geleceğinin kalmadığı görüşünü savunan Hizbullah lideri, "İsrail, IŞİD’in yenilmesinden korkuyor" dedi

DÜNYA- Yakın Doğu Haber’de yayınlanan habere göre, Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah , Birleşmiş Milletler (BM) Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) İcra Sekreteri Rima Halef’i istifasından dolayı kutladı.Halef, ESCWA’nın, İsrail'i ırkçılıkla suçlayan raporunun BM Genel Sekreteri Antonio Guterres tarafından geri çekilmesi üzerine istifa etmişti.

Nasrallah, konuşmasının Suriye ile ilgili bölümünde "Suriye’ye hakim olma emperyalist projesi yenildi ve Suriye zafer kazandı" değerlendirmesinde bulundu. Nasrallah şunları söyledi:

IŞİD, Irak’ta ömrünün sonuna geldi. Onlar için Suriye’de siyasi ve askeri gelecek kalmadı. İntihar saldırıları stratejik ve askeri yenilginin göstergesidir. Bu bir intikamdır, savaşmak değil. IŞİD ve Nusra’nın geleceği işte budur.

Nusra bugün herkes tarafından bombalanıyor. Amerika, Rusya, Türkiye bombalıyor. Nusra Cephesi, Suriye’yi yok ettikten sonra yok edilmekte olduğunu anladı. Şu an Amerika’nın kendilerini aldattığının farkına vardı.

Diğer muhalif gruplar da yabancı elçilikler ve istihbarat servisleri arasında şaşkın halde dolaşıp duruyorlar ve bazı ülkelerin elinde rehin durumundalar.

Şu an Suriye’de düşman cephesi içerisinde savaşmakta olan tüm Suriyelilere sesleniyorum: Bu proje başarısız oldu, yenildi. Netanyahu, Moskova’ya gitti ve Putin’e tutundu.

Çünkü IŞİD’in yenilgisinden korkuyor; IŞİD’in yenilgisi kendi yenilgisidir.

İster bilin ister bilmeyin sizler Amerika ve İsrail cephesinde savaşıyorsunuz. Dökülen bunca kan yeterli değil mi?

Ben sizleri silahlarınızı bırakmaya, Amerika ve İsrail cephesinden Direniş cephesine geçmeye davet ediyorum. Bu iş hala yapılabilir.

 

Öne Çıkanlar