Netanyahu Erdoğan'a ilk kez yanıt verdi: Kendisi Türkiye sınırları içindeki köyleri bombaladı

Netanyahu Erdoğan'a ilk kez yanıt verdi: Kendisi Türkiye sınırları içindeki köyleri bombaladı
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail Başbakanı Netaanyahu, Erdoğan'ın İsrail'i "terör devleti" olarak nitelendirmesine ilk kez yanıt verdi: "Erdoğan Türkiye sınırları içindeki köyleri bombaladı. Ondan ahlaki ders almayı kabul etmeyeceğiz"

Artı Gerçek - İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İsrail terörist bir devlettir" sözlerine yanıt verdi. Netanyahu, "Erdoğan İsrail'i terör devleti olarak adlandırıyor ama aslında Hamas'ın terörist devletini destekliyor" dedi.

Samaritan's Purse örgütünün başkanı ve CEO'su Rahip Franklin Graham ile yaptığı görüşmede Netanyahu, "Erdoğan Türkiye sınırları içindeki köyleri bombaladı. Ondan ahlaki ders almayı kabul etmeyeceğiz" diye konuştu.

Netanyahu, Erdoğan'ın eleştirilerine ilk kez bizzat yanıt vermiş oldu.

DIŞİŞLERİ'NDEN TEPKİ: KENDİ SUÇLARINI ÖRTEMEYECEK

Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Erdoğan hakkındaki sözlerine karşı açıklama yaparak, "Filistin halkına karşı uyguladıkları zulüm ve katliamlarla tarihin kara sayfalarına girmiş İsrailli yetkililerin hukuktan söz etmeye hakları yoktur" dedi.

Açıklamasının devamında, "Gerçeklerin dile getirilmesinden rahatsız olan Benjamin Netenyahu’nun ve Eli Cohen’in, Sayın Cumhurbaşkanımız hakkındaki asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir." ifadeleri yer aldı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında “İsrail yönetimi Gazzeli çocuklara kadınlara ve sivillere karşı insanlık tarihinin en kalleş saldırılarını düzenliyor. İsrail bir terör devletidir” ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan, “Hamas'ı terör örgütü olarak ifade ediyorsun, Hamas Filistin'de seçimlere girip seçim kazanan bir siyasi parti ve seçimi kazandıktan sonra da hakkını haklarını elinden aldınız” demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar