Özel jetle seyahat eden Kral Charles'tan 'enerji tasarrufu' adımı: Saraydaki havuzun ısısı düşürüldü

Özel jetle seyahat eden Kral Charles'tan 'enerji tasarrufu' adımı: Saraydaki havuzun ısısı düşürüldü
Yayınlanma:
A+ A-
Kral Charles, enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla Buckingham Sarayı'ndaki havuzun sıcaklığını düşürdü. Bu adım sonrası Charles'ın özel jetlerle seyahat ettiğine dikkat çekildi.

Artı Gerçek - Londra’daki Westminster Abbey Manastırı’nda milyonların izlediği bir törenle tacını takan Kral Charles, iklim krizine karşı bir adım attı. Charles'ın tahta geçtikten sonra enerji tasarrufu sağlamak için Buckingham Sarayı'ndaki havuzun sıcaklığını düşürdüğü ortaya çıktı.

Independent Türkçe'nin Times'a dayandırdığı haberine göre kraliyet kaynakları, Charles'ın bu kararının ardından havuzda vakit geçiren saray çalışanlarının soğuk suda üşüdüklerini söyledi.

Futurism isimli site, iklim değişikliğiyle mücadele için havuz suyunun ısısını düşüren Kral Charles'ın özel jetlerle seyahat ettiğine dikkat çekti. Enerji tasarrufu için saraydaki gereksiz ışıkların kapalı tutulmasını da isteyen Kral Charles'ın çok soğuk ortamlarda yaşamayı sevdiği de biliniyor.

Öte yandan Kral Charles'ın haftada bir gün kendisine vegan yemekler pişirecek özel bir aşçı arayışında olduğu belirtildi. Times'a konuşan bir kraliyet kaynağı, "Charles haftada bir gün vegan diyet yapıyor ve çevresel nedenlerle et, balık ve süt ürünü tüketmiyor. Ayrıca kraliyet üyelerinin enerji kullanımlarını düşürme hedefini son yıllarda bir öncelik haline getirmiş durumda" dedi.

Öne Çıkanlar