Pakistan'daki bot faciasında ölü sayısı 41'e çıktı

Pakistan'daki bot faciasında ölü sayısı 41'e çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Pakistan'ın Hayber Pahtunhva eyaletinde bir baraj gölünde okul gezisi sırasında bindikleri botun alabora olması sonucu vefat eden öğrencilerin sayısı 41’e çıktı. Dokuz öğrenci için aramam çalışmaları sürüyor.

Artı Gerçek - Pakistan'ın kuzeybatısındaki Hayber Pahtunhva eyaletinde bir baraj gölünde botun alabora olması sonucu ölen öğrencilerin sayısı 41’e çıktı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Kohat bölgesinde yer alan Tanda Barajı’nda botun alabora olması üzerine başlatılan arama kurtarma çalışmalarında 11 kişinin daha cesedine ulaşıldı. Yetkililer, vefat eden öğrencilerin sayısının 41'e yükseldiğini, ölenlerin çoğunun yedi ile 14 yaş arası çocuklar olduğunu aktardı.

Kohat Polis Sözcüsü Fazal Naim suda kaybolan dokuz öğrenciyi bulmak için arama çalışmalarının sürdüğünü ancak hayatta kalma ihtimallerinin çok düşük olduğunu aktardı.

Tanda Barajı'nda okul gezisine çıkan öğrencilerin bindiği bot, aşırı yük sebebiyle 29 Ocak'ta batmıştı. Önceki gün de 11 öğrencinin cesedine ulaşılmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar