Papa Francis Maraş depremlerinde ölenler için dua etti

Papa Francis Maraş depremlerinde ölenler için dua etti
Yayınlanma:
A+ A-
Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Maraş depremlerinde ölenler için taziyelerini sundu ve ölenler için dua etti. Roma Katolik Kilisesi'nin acil yardım çalışmalarına katkı vermek için 500 bin euro yardımda bulunduğu da açıklandı.

Artı Gerçek - Roma Katolik Kilisesi lideri Papa Francis, Maraş merkezli meydana gelen iki depremde ölen binlerce kişi için dua etti ve uluslararası toplumdan arama kurtarma çalışmalarını desteklemeye devam etmelerini istedi. Papa, "Onlar için dua ediyorum. Kurbanların ailelerine ve bu yıkıcı felaketten muzdarip olan herkese duyduğum yakınlığı ifade etmek istiyorum" dedi.

Öte yandan, Roma Katolik Kilisesi'nin acil yardım çalışmalarına katkı sunmak adına 500 bin euro (yaklaşık 10 milyon Türk Lirası) bağışladığı duyuruldu. Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis adına Vatikan Devlet Başkanı Kardinal Pietro Parolin tarafından imzalanan iki ayrı telgrafta Türkiye ve Suriye'ye Papa'nın taziyeleri iletilmişti. Papa Francis'in mesajında, "Depremde yaşamını yitirenlerin yakınlarına içten taziyelerini sunarken devam eden kurtarma çalışmalarında görev alan acil durum personeline de kolaylıklar" dilenmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar