Paris'in ünlü caddesinde Louis Vuitton'a boyalı saldırı: İki gözaltı

Paris'in ünlü caddesinde Louis Vuitton'a boyalı saldırı: İki gözaltı
Yayınlanma:
A+ A-
Fransa'nın başkenti Paris'in ünlü caddesi Champs-Elysées'deki Louis Vuitton mağazasına boyalı saldırı düzenlendi. İki eylemcinin gözaltına alındığı saldırı, Moda Evi'nin vergi kaçırdığı ve üretim süreçlerinde doğaya zarar verdiği iddiasıyla düzenlendi.

Artı Gerçek - Fransa'da iklim savunucuları, ürünlerinin yapımında çevreye zarar vermek ve devletten vergi kaçırmakla suçladıkları Louis Vuitton'un (LV), Paris'in Champs Elysées (Şanzelize) Caddesi'ndeki mağazasını sprey boyalarla boyadı. LV, Paris Moda Haftası'nda yeni koleksiyonlarını tanıtmaya hazırlanıyordu.

'BENCİLLİKLERİ ÖLDÜRÜYOR'

"Derniere Renovation" isimli iklim topluluğunun sosyal medya platformu X'te yayımladığı görüntülerde, iki eylemcinin, yanlarındaki turuncu sprey boyaları mağazanın cam vitrini ile önündeki kaldırımlara püskürttüğü görülüyor. "Bencillikleri öldürüyor" yazılı tişört giyen eylemciler, polisin müdahalesiyle gözaltına alındı. Topluluk, ocak ayında da hükümetin iklim değişikliğiyle mücadeledeki eylemsizliğini protesto etmek amacıyla "Matignon" olarak bilinen Başbakanlık binasının bazı yerlerini sprey boyalarla turuncuya boyamıştı.

ARNAULT HAKKINDA 'KARA PARA AKLAMA' SORUŞTURMASI YÜRÜTÜLÜYOR

Paris savcılığı, geçen hafta yaptığı açıklamayla, ünlü moda evi Louis Vuitton ve Christian Dior'un da çatı kuruluşu olan LVMH'nin sahibi Bernard Arnault'nun adının da geçtiği kara para aklama soruşturması yürütüldüğünü açıklamıştı. Soruşturmada, Elon Musk'tan sonra dünyanın en zengin ikinci iş insanı olan Arnault ile beraber ünlü Rus girişimci Nikolay Sarkisov'un da isminin geçtiği belirtilmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar