Reuters: Yarım milyon kişi Twitter'dan Erdoğan'a 'tamam' dedi

Reuters: Yarım milyon kişi Twitter'dan Erdoğan'a 'tamam' dedi
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 07:55
A+ A-
Uluslararası haber ajansı Reuters ve Guardian gazetesi Erdoğan'ın 'Tamam' açıklamasına verilen tepkiyi manşetten duyurdu.

DÜNYA- Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Eğer halkım isterse ve tamam derse giderim" açıklamasının yankıları sürüyor. Uluslararası haber ajansı Reuters yarım milyon Türkiyelinin sosyal medya üzerinden Erdoğan'ın "Tamam" açıklamasına gönderme yaparak "Tamam" dediklerini yazdı.
 
Haberde Erdoğan'ın 15 yıldan fazladır Türkiye'yi yöneten güçlü bir lider olduğuna vurgu yapılırken Erdoğan'ın Meclis konuşmasının saatler içinde Türkiye'nin ardında dünya twitter üzerinden trend topic olduğu yazıldı.

Haberde twitter uzerinden kullanıcıların yaptıkları yorumlara yer verildi. Bu na göre bir kullanıcı, "Evet lütfen Sayın Erdoğan artık koltuğu bırakın çünkü bu ülke için delice şeyler yaptınız" diyor. 
 
Başka bir kullanıcı ise "Öyle kolay kolay bırakamazsın yaptıklarının hesabının vereceksin" diyor.

Erdoğan karşınızda cumhurbaşkanlığı adaylığı için yarışan muhalafet liderlerinin tamam kampanlasına katıldıklarına vurgu yapılan haberde onların yaptıkları yorumların kısa süre içinde 100 binden fazla retweet aldığı da belirtildi.

Haberde muhalif medyanın etkisiz hale getirildiği Turkıyede sosyal medyanın en etkili muhalafet platformu olduğuna vurgu yapıldı.

Cumhurbaşkanın Erdoğan'ın "tamam" açıklaması The Guardıan gatetesinde de mansetten yer aldı. Gazetenin web sitesinde yer alan haberde "Muhalefet Erdoğan'ın "Tamam" açıklamasına cevap verdi" denilirken sosyal medya konunun topıc trend olduğu hatırlatıldı.
 
Haberde Erdoğan'ın açıklamalarından hemen sonra "Tamam" hashtagı ile dünya genelinde 450 bin tweet atıldığı belirtildi. (ARTI GERÇEK) 

Öne Çıkanlar