Rus şirketi Ukrayna'da ilk Batı yapımı tankı yok eden askere ödül vadetti

Rus şirketi Ukrayna'da ilk Batı yapımı tankı yok eden askere ödül vadetti
Yayınlanma:
A+ A-
Bir Rus şirketi Ukrayna'da ele geçirilecek ya da yok edilecek Batılı ülkelere ait tanklar ve savaş uçakları için para ödülü vereceğini duyurdu. Şirket bu tankları ilk yok eden ya da ele geçiren askere beş milyon ruble ödül vereceğini açıkladı.

Artı Gerçek - Rusya'da bir şirket, Ukrayna'ya Batılı ülkelerden gönderilecek tankları yok eden ya da ele geçiren ilk askere beş milyon ruble (72 bin dolar- yaklaşık 1 milyon 354 bin TL) ödül vereceğini duyurdu.

Almanya ve ABD'nin yanı sıra bir dizi Avrupa ülkesi, Kiev güçlerine gelecek aylarda onlarca tank göndereceğini açıklamıştı. Kremlin ise açıklamasında bu kararın "tehlikeli bir gerilim artırma" hamlesi olduğunu söylemiş, Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov "gönderilen tankların yanacağını" söylemişti.

SAVAŞ UÇAĞI YOK EDENE 4 MİLYON TL'LİK ÖDÜL VAADİ

Rusya'nın Ural Federal Bölgesi'nde yer alan ve enerji endüstrisi için malzeme üreten "Fores" adlı Rus şirketi ise Alman yapımı Leopard 2 ve ABD yapımı Abrams tanklarını "yok eden ya da ele geçiren" ilk askere 5 milyon ruble ardından da bu tanklara yapılacak her saldırıya 500 bin ruble (7200 dolar - yaklaşık 135 bin TL) ödül vadetti.

Şirket ayrıca Ukrayna'ya yollanması halinde ele geçirilecek ya da yok edilecek her Batı yapımı savaş uçağı için de 15 milyon ruble (215 bin dolar- yaklaşık 4 milyon TL) ödül vaadinde bulundu. Almanya daha önce Ukrayna'ya savaş uçağı göndermeyeceğini açıklamıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar