Rusya, Amiral Sokolov'un çalışırken görüntüsünü yayınladı: Ukrayna öldürüldüğünü öne sürmüştü

Rusya, Amiral Sokolov'un çalışırken görüntüsünü yayınladı: Ukrayna öldürüldüğünü öne sürmüştü
Yayınlanma:
A+ A-
Ukrayna'nın Kırım'daki füze saldırısında 33 subayla birlikte öldürüldüğünü öne sürdüğü Rusya'nın Karadeniz Filosu Komutanı'nın görüntüleri yayınlandı. Rusya Savunma Bakanlığı'nın servis ettiği görüntüde komutan, bakanlığın video konferansına katılıyor.

Artı Gerçek - Rusya'nın Karadeniz Filosu Komutanı ve ülkenin en kıdemli donanma subaylarından biri olan Viktor Sokolov, Ukraynalı özel kuvvetlerin kendisini öldürdüklerini açıklamasından bir gün sonra S bir video konferansa katılırken görüntülendi.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan video ve fotoğraflarda Sokolov'un Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve diğer üst düzey amiraller ve ordu şefleriyle birlikte bir video konferansa katıldığı görülüyor. Video Rus devlet televizyonunda da gösterildi.

Ukrayna Özel Kuvvetleri pazartesi günü yaptıkları açıklamada Moskova'nın Kırım'daki en üst düzey amirali Sokolov'u geçen hafta Rusya'nın Karadeniz Filosu'nun Sivastopol limanındaki karargahına düzenlenen füze saldırısında 33 subayla birlikte öldürdüklerini iddia etmişti. Salı günü erken saatlerde Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov Ukrayna'nın iddiası hakkında yorum yapmayı reddetmiş ve gazetecileri savunma bakanlığına yönlendirmişti. Rusya Sivastopol'daki karargaha yapılan Ukrayna saldırısında sadece bir Rus askerinden haber alınamadığını açıklamıştı.

Bakanlık tarafından yayınlanan videoda ise Şoygu, Eylül ayında 17 bindenden fazla Ukrayna askerinin öldürüldüğünü ve aralarında yedi Amerikan Bradley savaş aracının da bulunduğu 2 bin 700'den fazla silahın imha edildiğini söyledi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar