Rusya Dışişleri: Türkiye’nin Suriye’de kara harekatı düzenlemesi bölgedeki gerilimi tırmandırır

Rusya Dışişleri: Türkiye’nin Suriye’de kara harekatı düzenlemesi bölgedeki gerilimi tırmandırır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'ye "kara harekatı" sinyali vermesi üzerine Rusya bir uyarı daha yaptı. Rus Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova, "olası bir kara harekatının terörist faaliyetleri artıracağını" ileri sürdü.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'ye dönük kara harekatı mesajını yinelemesi üzerine Rusya'dan bir uyarı daha geldi.

Sputnik'in aktardığına göre, Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye’nin Suriye’de kara harekatı düzenlemesi olasılığına ilişkin soruyu yanıtladı.

Zaharova "Suriye sorunu konusunda Türk tarafı ile sıkı iletişim içindeyiz. Türkiye’nin, ulusal güvenliğine dönük tehditler konusundaki endişelerini anlıyoruz. Bununla beraber, Suriye topraklarında bir kara harekatı düzenlenmesi sadece bölgede gerilimin tırmanmasına ve burada terörist faaliyetlerin artmasına yol açar" dedi.

Zaharova, "sınır bölgelerinde güvenlikle ilgili sorunların tamamen çözülmesinin en iyi yönteminin, Türkiye ve Suriye hükümetleri arasında doğrudan diyalog kurulması olacağına inandıklarını" da sözlerine ekledi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar