Rusya, Kiev'e saldırdı: Ölü ve yaralılar var

Rusya, Kiev'e saldırdı: Ölü ve yaralılar var
Rus ordusunun Ukrayna'nın başkenti Kiev'e düzenlediği füze saldırıları sonucunda üç kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı bildirildi.

Artı gerçek- Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, Rus ordusunun başkent Kiev'e 31 seyir füzesi fırlattığını, Ukrayna hava savunma sistemi tarafından füzelerin 21'inin vurularak düşürüldüğünü belirtti.

AA'nın haberine göre Kliçko, saldırılarda aralarında 17 yaşında bir kızın da bulunduğu üç kişinin vefat ettiğini, 11 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Saldırılar sonucunda Kiev'in birçok semtinde su ve elektriklerin kesildiğini, kurtarma ekiplerinin olay yerinde çalışmalarını sürdürdüğünü aktarıldı.

ÜLKE GENELİNDE SU VE ELEKTRİK KESİNTİLERİ

Ukrayna enerji şirketi Ukrenergo'dan yapılan açıklamada da Rus ordusunun düzenlediği roketli saldırılar sonucunda ülke genelinde su ve elektrik kesintilerinin meydana geldiği bildirildi.

Açıklamada, füze saldırıları nedeniyle Kiev, Lviv, Çernihiv, Kirovograd, Odessa, Dnipropetrovsk ve Harkiv'de elektrik ve su kesintileri olduğu belirtildi.

23 KASIM'DA ALTI KİŞİ ÖLDÜ, 36 KİŞİ YARALANDI

Ukrayna Ulusal Polis Başkanı İgor Klimenko, Rus ordusunun bugün düzenlediği füze saldırıları sonucunda ülke genelinde altı kişinin öldüğünü, 36 kişinin yaralandığını açıkladı.

Klimenko, Rus ordusunun 16 önemli altyapı tesisini hedef aldığını, bu saldırılarda 6 kişinin öldüğünü, 36 kişinin de yaralandığını belirtti.

Ukrayna ordusundan yapılan açıklamada ise Rus ordusunun, aralarında bina, enerji santralleri ve elektrik dağıtım merkezlerinin de bulunduğu önemli altyapı tesislerine yönelik 70 seyir füzesi ve 5 insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlediği ifade edildi.

Rusya'nın Kiev, Vinnitsa, Lviv, Zaporijya ve diğer bölgelerdeki binaları, termik santralleri ve elektrik dağıtım merkezlerini hedef aldığı aktarıldı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar