Rusya, Zelenskiy'nin memleketini vurdu: 11 kişi öldü

Rusya, Zelenskiy'nin memleketini vurdu: 11 kişi öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Rusya'nın sabah erken saatlerde Ukrayna'da bir dizi füze ve İHA saldırısı yaptığı açıklandı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin memleketi Krivoy Rog kentinde sivil konutların vurulması sonucu 11 kişinin öldüğü duyuruldu.

Artı Gerçek - Rusya'nın Ukrayna'nın Krivoy Rog kentinde sivil yerleşim yerlerini füzelerle hedef alması sonucu bir apartman ve depoda bulunan 11 kişinin öldüğü açıklandı. Daha önce Ukraynalı yetkililer yaptıkları açıklamada saldırılarda altı kişinin öldüğünü duyurmuştu.

Yetkililer vurulan apartmanda dört kişinin, depoda ise yedi kişinin öldüğünü söyledi. Ayrıca Rusya'nın saldırılarında 28 kişinin yaralandığı açıklandı.

ezgif-1-ae875378c6.jpg

ZELENSKİY: RUSYA SIRADAN İNSANLARA KARŞI SAVAŞINI SÜRDÜRÜYOR

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy de memleketine yönelik saldırıyı kınadı. Telegram hesabından yaptığı açıklamada "Rus katiller konutlara, sıradan şehirlere ve insanlara karşı savaşlarını sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

KİEV VE HARKOV'DA SALDIRILAR OLDUĞU AÇIKLANDI

Salı günü erken saatlerde, başkent Kiev'in askeri yetkilileri de hava savunma güçlerinin başkenti hedef alan tüm Rus füzelerini imha ettiğini duyurdu. Ukraynalı askeri yetkililer, hava kuvvetlerinin Rusya'nın Ukrayna'ya fırlattığı 14 seyir füzesinden 10'unu ve İran yapımı dört insansız hava aracından birini imha ettiğini söylemişti. Harkov'da da sivil binalara Rusya'ya ait insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlendiği açıklandı. Kentin belediye başkanı Ihor Terekhov, Kyivskyi bölgesindeki bir kamu hizmeti şirketinin ve Saltivskyi bölgesindeki bir deponun hasar gördüğünü söyledi. Rusya henüz son saldırılar hakkında açıklama yapmadı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar