Rusya'dan nükleer tatbikat: Putin de izledi

Rusya'dan nükleer tatbikat: Putin de izledi
Yayınlanma:
A+ A-
Ukrayna'yı kendi topraklarında radyoaktif madde içeren 'kirli bomba' kullanıp suçu Rus ordusuna atmaya hazırlanmakla itham eden Rusya nükleer tatbikat düzenledi. Devlet Başkanı Vladimir Putin de tatbikatı izledi.

Artı Gerçek - Ukrayna'yı kendi topraklarında radyoaktif madde içeren 'kirli bomba' kullanıp sorumluluğu Rus ordusuna atmaya hazırlanmakla suçlayan Rusya'nın stratejik nükleer güçleri tatbikat düzenledi. Kremlin'den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de tatbikatı izlediği belirtildi. Putin tatbikatı izlediği görüntüler de Kremlin tarafından yayınlandı.

Putin, sonrasında eski Sovyet cumhuriyetlerinin istihbarat şefleriyle yaptığı toplantıda ise "Dünyada ve bölgede ihtilaf potansiyeli hâlâ çok yüksek" derken, "Ukrayna'nın kirli bomba kullanma planlarından haberdarız" ifadelerini kullandı. Rusya lideri, kilit önemdeki altyapı noktalarında güvenliğin artırılması çağrısında bulundu.

ŞOYGU: OLASI NÜKLEER SALDIRIYA HAZIRLANIYORUZ

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise "düşmanın Rusya'ya karşı olası nükleer saldırısına hazırlanmak için nükleer tatbikat yaptıklarını" söyledi.

Rus stratejik nükleer güçlerinin son tatbikatı, Ukrayna işgalinin başlamasından hemen önce düzenlenmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar