SDG'den üç bölgede IŞİD operasyonu: Haseke'de sokağa çıkma yasağı başladı

SDG'den üç bölgede IŞİD operasyonu: Haseke'de sokağa çıkma yasağı başladı
Yayınlanma:
A+ A-
Suriye Demokratik Güçleri, Uluslararası Koalisyon'un desteğiyle Deyrizor kırsalında IŞİD karşıtı operasyon başlattı. 'Güvenliği Güçlendirme' operasyonu kapsamında Haseke kenti ile Al-Shadadi ve Al-Hol ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Artı Gerçek - Suriye'deki Uluslararası Koalisyon güçleri ve Suriye Demokratik Güçleri (SDG) dün Deyrizor kırsalında IŞİD'e karşı 'Güvenliği Güçlendirme' operasyonu başlattı. Fırat Nehri'nin doğusunda başlatılan operasyon kapsamında Haseke kenti ile Al-Shadadi ve Al-Hol ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve söz konusu bölgeye giriş çıkışlar yasaklandı.

Öte yandan İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin (SOHR) aktardığına göre bölgedeki güvenlik ortamının zayıflaması üzerine Ghuwayran cezaevinde isyan çıktı. İsyanın çıktığı hapishaneyi kontrol altına almak için bölgeye sevk edilirken, durumun iki saat içinde kontrol altına alındığı aktarıldı. Operasyonun ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Michael Erik Kurilla'nın geçen hafta bölgeye yaptığı ziyaretin ardından gelmesi dikkat çekti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar