Suudi prensten Türkiye’ye boykot çağrısı

Suudi prensten Türkiye’ye boykot çağrısı
El Suud: Türkiye ekonomisinin istikrarını ve gücünü korumak için herkesi Türkiye ürünlerini boykot etmeye çağırıyorum.

Suudi Arabistanlı Prens Abdulrahman bin Musaed bin Abdülaziz El Suud, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklama sonrası Türkiye ürünlerini boykot çağrısında bulundu.

El Suud, BBC’nin "Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: Türkiye Ordusu Katar üzerinden körfez ülkelerinin istikrarını sağlıyor" başlığıyla yayınladığı haberi paylaşarak "İşte bu yüzden Türkiye ürünlerine boykot etmemiz gerek" dedi.

KALP EMOJİSİ DE KOYDU

Açıklamasında kalp emojisi de kullanan El Suud, "Türkiye ekonomisinin istikrarını ve gücünü korumak için herkesi Türkiye ürünlerini boykot etmeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, geçtiğimiz hafta da Suudi Arabistan’da Başkent Riyad’ın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan da sosyal medyada Türkiye ürünlerine karşı boykot çağrısı yapmıştı.

Erdoğan, Katar’da yayımlanan The Peninsula Gazetesi’ne geçtiğimiz hafta verdiği mülakatta "Üssümüzle ilgili menfi propaganda yayanlar kesinlikle iyi niyetli değildir. Türkiye askeri varlığıyla sadece kardeş Katar’ın değil, bütün Körfez bölgesinin istikrarına ve barışına hizmet etmektedir. Kaos hesapları yapanlar dışında hiç kimse, Türkiye’nin ve Türkiye askerinin Körfez bölgesindeki mevcudiyetinden rahatsız olmamalıdır" demişti. (HABER MERKEZİ)
 

Öne Çıkanlar