Tahran'dan Frankurfurt'a giden uçakta ceset bulundu

Tahran'dan Frankurfurt'a giden uçakta ceset bulundu
Yayınlanma:
A+ A-
Almanya'nın Frankfurt kentinde Tahran'dan gelen bir uçakta dün bir kişinin cesedi bulundu. Yetkililer konuyla ilgili açıklama yapmayı reddetti.

Artı Gerçek - Alman gazetesi Bild perşembe günü Frankfurt Havalimanı'na İran'ın başkenti Tahran'dan gelen bir uçakta bir kişinin cesedinin bulunduğunu duyurdu.

Almanya merkezli Lufthansa Havayolları'na ait LH601 sefer sayılı A340 tipi uçaktaki ceset iniş takımlarında işçiler tarafından fark edildi.

Cesedin bulunmasının ardından uçak bakım için hangara çekilirken uçağın cuma günkü uçuşu iptal edildi.

Lufthansa şirketi ve Alman polisi konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti. Bu nedenle ölen kişinin kimliği ve milliyeti hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Olay, İran'da geçen ay "ahlak polisi" tarafından gözaltına alındıktan sonra şüpheli şekilde ölen Mahsa Amini adlı Kürt kadının cenazesi sonrası ülkedeki onlarca şehirde hükümet karşıtı eylemlerin yapıldığı bir dönemde yaşandı.

Büyük bir İran diasporasına sahip Almanya'nın Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock eylemlere yönelik sert müdahale nedeniyle İran hükümetine yaptırım amacıyla İran vatandaşlarının Almanya'ya girişini kısıtlamayı planladıklarını açıklamıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar