Tayvan'daki 7,4'lük depremde ölü sayısı 13'e yükseldi

Tayvan'daki 7,4'lük depremde ölü sayısı 13'e yükseldi
7,4'lük depremle sarsılan Tayvan'ın Hualien şehrinde felaketin yaraları sarılmaya çalışılırken, ölü sayısı 13'e yükseldi. Altı kişi için ise arama çalışmaları sürüyor.

Artı Gerçek - Tayvan'ın Hualien kentinde meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından oluşturulan Acil Operasyon Merkezinden yapılan açıklamaya göre, arama ve kurtarma ekipleri, Hualien'in kuzeyindeki Taroko Ulusal Parkı'nda bir kişinin daha cesedine ulaştı. Ölen kişinin, 21 yaşında soyadı Hu olan bir kadın olduğu üzerinde bulunan kimlikten teşhis edildi. Böylece ölü sayısı 13'e çıkarken kayıp olduğu bildirilen 6 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Depremin ve artçı sarsıntıların neden olduğu heyelanların yolları ve geçitleri kapatması nedeniyle 442 kişi mahsur durumda bulunuyor. Mahsur kalanların büyük bölümü, bölgedeki kara yolunun iki yönlü kapanması nedeniyle ulaşımın kesildiği Taroko Ulusal Parkı çevresindeki otellerde ve barınaklarda bekliyor.

DEPREMDE BİN 145 KİŞİ YARALANDI

Resmi rakamlara göre, depremde şu ana kadar 1145 kişi de yaralandı. Deprem ve artçıları, 24 toprak kaymasına neden olurken 35 kara yolu, köprü ve tünel hasar gördü. Hualien ve çevresinde 125 binada hasar meydana geldi. Depremin ardından geçen üç günde 23'ü 5'ten büyük, 603 artçı sarsıntı kaydedildi. (AA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar