Trumplar aile boyu siyasette

Trumplar aile boyu siyasette
ABD Başkanı Donald Trump’ın büyük kızı Ivanka Trump, ABD federal hükümetinin resmi bir çalışanı olarak, babasına Beyaz Saray’da danışmanlık...

ABD Başkanı Donald Trump’ın büyük kızı Ivanka Trump, ABD federal hükümetinin resmi bir çalışanı olarak, babasına Beyaz Saray’da danışmanlık yapacak. Ivanka Trump'a bu iş için bir ücret ödenmeyecek.

DÜNYA- ABD Başkanı Trump'ın 35 yaşındaki kızı Ivanka Trump halihazırda babasının politik kararları üzerinde etki sahibiydi ve Beyaz Saray'da bir odası bulunuyordu.

Babasına gayri resmi danışmanlık yaptığı için Amerikan medyası ve kamuoyu tarafından eleştirilen Ivanka Trump yaptığı açıklamada, "ABD Başkanı'na gönüllü ve tüm etik koşullara uygun şekilde gayri resmi olarak yaptığım danışmanlık görevi konusunda bazı kaygı ve endişelerin olduğunu duydum. Bundan böyle resmi bir Beyaz Saray çalışanı olarak, öteki federal görevlilerin bağlı olduğu tüm kurallara uygun bir biçimde, ücretsiz olarak Başkan'a hizmet edeceğim" dedi.Ivanka Trump'ın kocası olan Jared Kushner da, ABD Başkanı Trump'ın çevresindeki önemli danışmanlardan birisi olarak biliniyor.

Öne Çıkanlar