Türkiye gemisine korsan saldırısı: 10 denizci rehin alındı

Türkiye gemisine korsan saldırısı: 10 denizci rehin alındı
Saldırının Nijerya açıklarında gerçekleştirildiği belirtiliyor.

Türkiye gemisi Nijerya'da korsanların saldırısına uğradı. 10 Türkiyeli denizci rehin alındı. 10 personelden ikisi daha sonra serbest bırakıldı.

Kamerun’un Douala Limanı'ndan Fildişi sahili Abidjan Limanı'na boş olarak gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türkiye yük gemisi korsanların hedefi oldu. Tamamı Türkiye vatandaşı olan 10 denizci korsanlar tarafından rehin alındı. Alınan ilk bilgilere göre yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Personelin serbest bırakılması için çalışmalar sürüyor. Korsanların gemideki diğer 8 personeli ise kaçırmadığı öğrenildi.

FİRMADAN AÇIKLAMA

Firma Kadıoğlu Denizcilik SAN. TİC. A.Ş'den konuya ilişkin bir açıklama yapıldı.

Açıklamada,"Kamerun’un Douala limanından / Fildişi sahili Abidjan limanına boş olarak gitmekte olan 8900 Dwt Türkiye bayraklı Paksoy-1 isimli yük gemimize yaklaşık olarak 02:58N - 004:40E mevkinde Nijerya Brass kıyısının 124 mil (230 kilometre) güneybatısında silahlı korsanlarca saldırıya uğramış, gemideki iletişim ve seyir cihazlarına zarar verilmiş ve tamamı Türkiye atandaşı 10 denizci arkadaşımız korsanlar tarafından rehin alınmıştır. İlk duyumlara göre yaralanma ve can kaybı yaşanmamıştır. Tüm personelimizin salimen serbest bırakılmaları için çalışmalarımız devam etmektedir. Konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaştıkça sizlere ileteceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Öne Çıkanlar