Twitter merkezine elinde lavaboyla giren Musk büyük çaplı işten çıkarma planını yalanladı

Twitter merkezine elinde lavaboyla giren Musk büyük çaplı işten çıkarma planını yalanladı
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter'ı satın alma girişiminde sona yaklaşan dünyanın en zengin kişisi Elon Musk, şirketin genel merkezine elinde lavaboyla girdi. Musk, çalışanlarla toplantısında ise geniş çaplı işten çıkarmalar yapacağı iddiasını yalanladı.

Artı Gerçek - SpaceX ve Tesla'nın CEO'su, aynı zamanda dünyanın en zengin kişisi olan Elon Musk'ın sosyal medya platformu Twitter'ı satın alma planı sona yaklaşıyor. Yılan hikâyesine dönen anlaşmanın yasal olarak cuma günü tamamlanması gerekirken, 'egzantrik' tavrıyla tanınan Musk dün Twitter genel merkezine elinde lavaboyla girdi. Musk'ın çalışanlara yaptığı konuşmada ise personelin yüzde 75'ini işten çıkaracağı iddiasını reddettiği belirtildi.

Twitter genel merkezine lavaboyla girdiği görüntüleri kendi hesabından paylaşan Musk, İngilizce lavabo anlamına gelen 'sink' ve 'kafasına girmek, iyice idrak etmek' anlamına gelen 'to sink in' deyimleriyle kelime oyunu yaptı. Musk mesajında, "Twitter'in ana merkezine giriyorum - bunu iyice anlayın" dedi.

Musk, sonraki paylaşımında da "Bugün Twitter'da çok sayıda havalı insanla tanışacağım" deyip, "Twitter'a dair güzel şeylerden biri, vatandaş gazetecilerini güçlendiriyor olması. İnsanlar, müesses nizamın taraflılığı olmaksızın haberleri yayabiliyor" ifadelerini kullandı.

'YÜZDE 75'İ İŞTEN ÇIKARACAK' İDDİASINI YALANLADI

Bloomberg News'un özel haberine göreyse Musk, Twitter çalışanları ile sohbetinde şirketi satın alması halinde çalışanların yüzde 75'ini işten çıkarmayı planladığı yönünde Washington Post gazetesi tarafından ortaya atılan iddiayı yalanladı. Ancak haberde, Musk'ın şirkette bir işten çıkarma planını üzerinde hâlâ durduğu belirtildi.

Öte yandan Musk, Twitter profilini de "Baş budala" (Chief twit) olarak değiştirdi.

ANLAŞMA CUMA GÜNÜ TAMAMLANACAK

Musk'ın Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolarlık rekor bir teklifte bulunması sonrasında taraflar arasındaki görüşmeler yılan hikâyesine dönmüştü. Elon Musk, görüşmelerde sahte hesapların sayısının kendisinden gizlendiğini iddia ederek anlaşmadan son anda vazgeçmeye kalkışmıştı. Twitter ise Musk'ı anlaşmadan çekilmek için bahane uydurmakla suçlamıştı. Taraflar mahkemelik olurken, ay başında Musk'ın şirketi almaya yeniden karar verdiği belirtilmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar