Twitter'ın 'mavi tik' sahipliğini ücretli yapacağı iddia edildi

Twitter'ın 'mavi tik' sahipliğini ücretli yapacağı iddia edildi
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter'ı satın alan milyarder girişimci Elon Musk pazar günü şirketin kullanıcı doğrulama işlemini yenileceğini duyurdu. ABD medyasına göre şirket "mavi tik" sahiplerinden aylık ücret almayı planlıyor.

Artı Gerçek - Kısa süre önce yılan hikayesine sosyal medya devi Twitter'ı satın alma işlemini tamamlayan dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter'ın yeni CEO'su olarak yeniliklerine başladı.

Pazar günü Twitter'dan bir paylaşım yapan Musk ayrıntı vermeden "Tüm doğrulama süreci şu anda yenileniyor" dedi.

Teknoloji haberleri yapan Platformer adlı ABD merkezli haber sitesi Musk'ın ilk hamlesinin kullanıcıların kimliklerini doğrulayan "mavi tik" sahipliğini ücretli hale getirmek olacağını duyurdu.

Site konu hakkında bilgi sahibi iki kaynağa dayandırdığı haberinde planın onaylanması halinde Twitter Blue kullanIcılarının aylık 4,99 dolar (yaklaşık 82 Türk lirası) ödeyeceğini, ücreti ödemeyi kabul etmeyen kullanıcıların sahip oldukları "mavi tik"leri kaybedeceğini öne sürdü.

Tesla ve SpaceX'in de CEO'su olan Musk ise konu hakkındaki nihai kararını henüz açıklamadı. Ancak Platformer sitesi değişikliğin büyük ihtimalle hayata geçeceğini vurguladı.

TWITTER BLUE'YA ZAM YAPILMASI PLANLANIYOR

Diğer yandan The Verge adlı teknoloji ve medya haberleri ağı halihazırda ücretli olan Twitter Blue adlı abonelik sistemine zam yapılacağını duyurdu.

Geçen yıl haziran ayında başlatılan Twitter Blue, Twitter'da en çok etkileşim kişiler için aralarında tweetleri düzenlemenin de yer aldığı ek özelliklere erişim imkanı veren aylık bir abonelik sistemi.

Şirket içi yazışmalara dayandırılan habere göre şu anda aylık 4,99 dolar olan aboneliğin 19,99 dolara (yaklaşık 372 Türk lirası) çıkarılması planlanıyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar