Ukrayna Melitopol'ü vurdu: 'Wagner hedef alınmış olabilir'

Ukrayna Melitopol'ü vurdu: 'Wagner hedef alınmış olabilir'
Yayınlanma:
A+ A-
Ukrayna ordusu, Rusya'nın kontrolündeki Melitopol kentine füze saldırısı düzenledi. Saldırıda, Wagner tarafından da kullanıldığı belirtilen bir 'kışla'nın vurulduğu belirtildi.

Artı Gerçek - Ukrayna ordusu, Rusya'nın kontrolünde bulunan güney kentleri Melitopol ile Odesa'ya saldırılar düzenledi. The Guardian gazetesi, Melitopol'da Rus askerlerinin kışla olarak kullandığı bir hedefin vurulduğunu, bu noktanın Rus paralı asker şirketi Wagner tarafından da kullanıldığını öne sürdü.

Melitopol'deki Moskova yanlısı yetkililer, füze saldırısında iki kişinin öldüğünü ve 10 kişinin yaralandığını açıkladı. Zaporijya bölgesinin Moskova tarafından atanan valisi Yevgeny Balitsky, Telegram hesabından yaptığı açıklamada bir 'eğlence merkezinin' insanların yemek yediği sırada HIMARS füzeleri ile vurulduğunu savundu. Balitsky, hava savunma sistemlerinin iki füzeyi imha ettiğini, dört füzenin ise hedefe ulaştığını söyledi. Söz konusu noktada büyük bir yangının çıktığı da belirtildi.

Kentin 'sürgünde' olan Ukraynalı valisi Ivan Fedorov ise saldırılarda Rusya'nın bir toplanma alanına dönüştürdüğü bir kilisenin vurulduğunu söyledi. Fedorov, çok sayıda "işgalcinin" öldürüldüğünü savundu.

Ukrayna ordusunun saldırılarında, Odesa kenti de hedef alındı. Ukraynalı yetkililer kentte "İran yapımı İHA’ların ve önemli altyapı tesislerinin" vurulduğunu belirtirken, Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, “Odesa bölgesindeki durum oldukça zor” dedi. Zelenskiy, video mesajında "Ne yazık ki bölgeyi hedef alan saldırılar kritikti. Elektriği geri getirmek günler sürüyor" ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar