Venezeuela'daki sel nedeniyle madende göçük: En az 12 ölü

Venezeuela'daki sel nedeniyle madende göçük: En az 12 ölü
Yayınlanma:
A+ A-
Güney Amerika ülkesi Venezuela'nın Bolivar eyaletinde aşırı yağışlar nedeniyle Talavera altın madeninde göçük meydana geldi. Göçük altında kalan en az 12 madenci ölürken 112 madenci sağ olarak kurtarıldı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Artı Gerçek - Venezuela'nın Bolivar eyaletine bağlı El Callao kentinde bulunan Talavera altın madeni şiddetli yağışlar nedeniyle çöktü. Göçük altında kalan en az 12 madenci ölürken 112 madenci sağ olarak kurtarıldı. Göçük altında kalan olup olmadığını araştırmak için çalışmalar sürüyor.

Bolivar Vatandaş Güvenliği Sekreteri Edgar Colina, ölen madencilerin cesetlerinin ailelerine teslim edildiğini ve bölgede çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

maden2.jpg

Venezuela'daki madenlerin ruhsatsız şirketler tarafından kaçak çalıştırılan madenciler tarafından ilkel şekilde açıldığı biliniyor. Birleşmiş Milletler ve hak savunucuları daha önce de Orinoco olarak bilinen maden bölgesinde kaçak madencilik yapıldığını ve insan hakları ihlalleri yaşandığını tespit eden raporlar yayımlamıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar