Yunanistan'da silahlı saldırı: Atina'nın güneyinde en az dört ölü var

Yunanistan'da silahlı saldırı: Atina'nın güneyinde en az dört ölü var
Komşu Yunanistan'da bir denizcilik şirketinde düzenlenen silahlı saldırıda dört kişi öldü. Öldürülenler arasında şirketin sahibi de bulunuyor.

Artı Gerçek - Komşu Yunanistan, yeni haftaya ender görülen bir silahlı saldırı haberi ile başladı. Başkent Atina'nın güneyindeki Glyfada banliyösünde bulunan European Navigation adlı denizcilik şirketinin genel merkezinde düzenlenen saldırıda dört kişi öldu.

Polis sözcüsü Konstantina Dimoglidou, "öfkeli bir çalışanın şirkette ateş açtığını" söyledi. Buna göre, ölenler arasında şirketin sahibi ve saldırganın kendisi de bulunuyor. Dimoglidou, saldırıda kullanılan silahın da zanlının cesedinin yanında bulunduğunu söyledi.

Reuters'a konuşan bir polis kaynağı, saldırgan ile şirketin sahibinin akraba olduğunu ileri sürmüştü. Kathimerini gazetesi ise saldırganın işten çıkarıldığı için şirkete öfke duyduğunu ve Mısır kökenli olduğunu iddia etti.

Yunan basını, olay yerine çok sayıda itfaiyeci ve ambulansın gönderildiğini de yazdı. Bölgeye giriş çıkışlar kapatıldı. (DIŞ HABERLER)

* Fotoğraf: Kathimerini

Öne Çıkanlar