Yunanistan'da yeni vergi yasasına tepki gösteren taksiciler iş bıraktı

Yunanistan'da yeni vergi yasasına tepki gösteren taksiciler iş bıraktı
Yunanistan'da hükümetin serbest meslek sahiplerine yönelik hazırladığı yeni vergi yasa tasarısına tepki gösteren taksiciler iş bıraktı.

Artı Gerçek - Yunanistan'da hükümetin serbest meslek sahiplerine yönelik hazırladığı yeni vergi yasa tasarısına tepki gösteren taksiciler bugün iş bıraktı. Taksiler yarın da çalışmayacaklarını duyurdu.

Başken Atina'nın da içinde bulunduğu Attiki Bölgesi dışındaki bölgelerde hizmet veren taksiciler bugün iş bıraktı. Başkent Atina'da taksiciler yarın sabahtan başlamak üzere 48 saat çalışmayacak.

Yunanistan Taksiciler Federasyonundan (POEIATA) yapılan açıklamada, hükümetin üzerinde çalıştığı yeni yasa tasarısına ilişkin olarak, "Tahmini gelirin vergilendirilmesi, durumumuzun daha da kötüleşmesine ve meslekten uzaklaşmamıza neden olacak" ifadesi yer aldı.

Hükümetin hazırladığı yasa tasarına tepki gösteren taksici sendikaları, yasanın mecliste oylamaya 7 Aralık'ta sunulması halinde iş bırakmanın bu tarihte de devam edeceğini duyurdu.

Yasa tasarısı, serbest meslek sahiplerinin gelir ve giderlerini dijital platforma bildirmesi, gayrimenkul alımlarında nakit para ile ödeme yapmanın yasaklanması, kısa vadeli ev kiralama sisteminde değişiklikler, kartla ödemenin yaygınlaştırılması gibi düzenlemeleri de içeriyor. (AA)

Öne Çıkanlar