Bilgin'den EYT açıklaması: Bizden top çıktı

Bilgin'den EYT açıklaması: Bizden top çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin soruya "Milletvekillerimiz konuyu tartışıyor. Onlar Meclis'e götürecek" yanıtını verdi. Bakan Nebati ise "Biz her an her şeye hazırız" dedi.

Artı Gerçek - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesine ilişkin muallak açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Düzenlemenin içeriğini kamuoyu ile paylaşmayan Bilgin, dosyanın AKP milletvekilleri tarafından incelendiğini söylemekle yetindi.

BİLGİN: ARTIK İNCELENİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Bilgin, AKP Meclis grup toplantısı öncesinde gelecek hafta Meclis Başkanlığı'na sunulması beklenen EYT düzenlemesiyle ilgili soruları yanıtladı. Bilgin, kanun teklifinin Meclis gündemine ne zaman geleceğiyle ilgili soruya şu yanıtı verdi: "Gruptaki milletvekillerimiz konuyu tartışıyor. Onlar Meclis'e götürecek, biz değil. Meclis'in iradesinde, bizden top çıktı. Milletvekillerimizin iradesiyle o şekilleniyor. Bundan sonraki aşamaları biz takip etmiyoruz. Biz Meclis'te milletvekillerimize, grubumuza getiriyoruz, orası değerlendiriyor, artık incelenir diye düşünüyorum."

Bilgin gazetecilerin tarih sorması üzerine, "Mart ayında artık neticelenir diye düşünüyorum" dedi.

Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin konuya destek verdiğini de belirterek, "Özellikle kıdem tazminatıyla ilgili karşılaşılabilecek sorunu çözdü. Özel bir paket hazırladı. Dolayısıyla sorun yok" diye konuştu.

Bakan Nebati ise EYT konusuna ilişkin, "Hazine'den de çıktı. Biz her an her şeye hazırız" dedi. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar