Burs ve kredi başvuruları yeniden açıldı

Burs ve kredi başvuruları yeniden açıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Bazı öğrencilerin burs ve kredi başvurularını çeşitli nedenlerle yapamadığını belirten bakan Kasapoğlu "Başvurular yeniden açıldı" dedi. Kasapoğlu, 1 milyon 392 bin 629 öğrencinin 27 milyar liralık borcunun da kaldırıldığını söyledi.

Artı Gerçek - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, öğrenim kredisi yapılandırma işleminden yararlanacak öğrencilerin sorgulamalarının bu sabah itibariyle e-devlette başladığını duyurdu.

KYK kredi borcu vergi dairesinin takibine düşenlerle ilgili de açıklama yapan Kasapoğlu, şu bilgiyi verdi: "Vergi dairesine bildirilen borçlar için Hazine Bakanlığı ile koordine halindeyiz. Bu nedenle de borçluların taksitlerine tekabül eden endeks tutarlarını da bildirdik. Ödenmeyen taksitlerden bu endeks tutarları da tahsil edilecek. Gerek internet bankacılığı üzerinden gerekse Ziraat Bankası ATM’lerinden endeks kaldırılmış borç tutarlarını gençlerimiz ödeyebilirler. Bu bir devrimdir."

Bakan, 1 milyon 392 bin 629 öğrencinin 27 milyar liralık borcunun kaldırıldığını açıkladı.

Kasapoğlu ayrıca burs ve kredi başvuru süresinin de uzatıldığını duyurdu. Bakanın verdiği bilgiye göre, yeniden açılan burs ve kredi başvuruları yarın 23.59'a kadar yapılabilecek. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar