Destici: Asgari ücret zammının yüzde 40-50 olacağını tahmin ediyorum

Destici: Asgari ücret zammının yüzde 40-50 olacağını tahmin ediyorum
Yayınlanma:
A+ A-
Asgari ücret zammına ilişkin en net açıklama, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. Destici "Ben bu artışın genel itibariyle yüzde 40 ile 50 arasında olmasının doğru olacağını ve böyle olacağını da tahmin ediyorum" dedi.

Artı Gerçek - Asgari Ücret Tespit Komisyonu, aralık ayının ilk haftasında çalışmalarına başlayacak. Asgari ücrete yapılacak zam oranı konusunda hükümet cephesinden, "Çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz" şeklinde genel açıklamalar yapılıyor. Cumhur İttifakı bileşenlerinden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ise gazetecilerin sorusu üzerine asgari ücret zammı konusunda net rakam verdi.

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın, Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki aşevi ve kültür merkezinin açılış törenine katılan Destici, gazetecilerin asgari ücrete ilişkin beklentisini sorması üzerine şu açıklamayı yaptı: "Kasım ayı enflasyonu belli olduktan, aralık ayı enflasyonu da görüldükten sonra tahmin ediyorum ki; son 6 aylık enflasyon rakamının üzerine yüzde 15-20'de refah payı konularak, asgari ücret açıklanacaktır. Bu artışın genel itibariyle yüzde 40 ile 50 arasında olmasının doğru olacağını ve böyle olacağını da tahmin ediyorum." (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar