'Dünyanın en büyük fonu ile randevum var'

'Dünyanın en büyük fonu ile randevum var'
Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Kasım 2019 11:17
A+ A-
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bulut: Dünyanın en büyük özel varlık yönetim fonu ile İstanbul’da randevum var. ‘Lütfen Türkiye’ye girelim’ diyorlar...

EKONOMİ - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, "Dünyanın en büyük özel varlık yönetim fonu ile İstanbul’da randevum var. 250 milyar dolarlık aktif varlığı yönetiyor. ‘Lütfen Türkiye’ye girelim’ diyorlar" dedi.

Bulut, TRT Haber’de katıldığı bir programda şunları söyledi:

"Türkiye’nin saldırı altında olduğu böyle bir dönemde, Türk Lirası’na atak olması son derece doğal. Aynı atakları daha önce de gördük. Burada Türk bankalarının da maalesef zaman zaman trendi takip ettiğini, trendi yukarıya doğru itmek istediğini görüyoruz.

Türkiye çok daha hızlı büyüyecek. ‘Türkiye küçülecek, daralacak, büyümenin frenine basalım’ gibi bürokrasiden, siyasetten, içeriden gelen sesler de var. Bütün bu seslere rağmen Türkiye yeni bir büyüme trendine girdi. Yatırımlarınızdan asla vazgeçmeyin. 

Yabancıların yatırımlarına bakın, konut stoğuna bakın. Bunlar Türkiye’ye yatırım yaparken kendi ülkesini satarak kaçmak isteyen, bir an önce kendini emperyalizmin kucağına atmak isteyenleri de asla unutmayacağımızı altını çizmek isterim. Siz çıkarken sizin bıraktıklarınızı almak için yabancılar sıraya girmiş durumda.

Dünyanın en büyük özel varlık yönetim fonu ile İstanbul’da randevum var. 250 milyar dolarlık aktif varlığı yönetiyor. ‘Lütfen Türkiye’ye girelim’ diyorlar. Yabancılar kapıda böyle beklerken Türkiye’de işadamı diye geçinenler Yunanistan’da, Londra’da, orada, burada mal almaya çalışıyor. Millete hikaye anlatıyorlar."