En büyük inşaat şirketleri arasındaydı şimdi mülkleri icradan satılıyor

En büyük inşaat şirketleri arasındaydı şimdi mülkleri icradan satılıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Yakın zamana kadar Türkiye'nin en büyük inşaat şirketleri arasında yer alan Metal Yapı Konut A.Ş'nin İstanbul Maltepe'deki akaryakıt istasyonu icradan satılacak. Şirketin, Göktürk'teki gayrimenkulleri daha önce satılmıştı.

Artı Gerçek - 2000’li yılların başında kurulan Metal Yapı Konut A.Ş., şirketin sahibi Ömer Saçaklıoğlu’nun üç yıl önce vefat etmesi sonrası hızla çöküşün eşiğine geldi.

İstanbul Göktürk’te yüzlerce villa inşa eden şirket, Küçükçekmece’deki Blue Lake, Koru Florya ve Levent’teki İstanbul Tower, Metal Yapı’nın imzasının olduğu projelerden bir kaçıydı.

Halk TV'nin haberine göre, Ömer Saçaklıoğlu’nun vefatı sonrası oluşan yönetim krizi ve hissedarlar arasındaki mal kavgasıyla çöküşün eşiğine gelen Metal Yapı’nın bir dizi değerli mülkü icradan satışa konuldu.

66 MİLYON LİRA BEDEL İSTENDİ

Son olarak, Metal Yapı Konut AŞ’ye ait Sancakpete’de bulunan bir akaryakıt istasyonu arsasıyla birlikte icradan satılacak. 2 bin 85 metrekare alan üzerinde bulunan varlıklar için belirlenen bedel 66 milyon TL.

İcradan satış ihalesinin ilki 14 Kasım’da yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması halinde 19 Aralık’ta ikinci ihale yapılacak. Metal Yapı’ya ait şirketin icradan satışını ise Gün Gayrimenkul Kiralama AŞ istedi. Anılan şirketin sahibi, aynı zamanda Ankara’nın güçlü şirketlerinden Nata Holding’in sahibi Namık Tanık’a ait.

Şirketin, İstanbul Göktürk'teki gayrimenkulleri daha önce satılmıştı.

Öne Çıkanlar