Evde bakım yardımı bugün hesaplara yatırıldı

Evde bakım yardımı bugün hesaplara yatırıldı
Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, evlerinde bakılan tam bağımlılar için toplam 4,2 milyar TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Artı Gerçek - Bakıma muhtaç kişilerin devlet kurumları yerine evde bakılmasını teşvik etmek için 2006 yılından itibaren başlatılan Evde Bakım Yardımı'nın aylık ödemesi yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı açıklamada, söz konusu uygulamanın 'engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle' başlatıldığını belirtti. Göktaş, "Engelli vatandaşlarımızın aile bütünlüklerini muhafaza edecek şekilde bakımlarının evde yapılmasını önceliyoruz. Evde Bakım Yardımı ile engellilerin yaşadığı ortamdan ayrılmadan, ailesi veya yakınlarıyla birlikte yaşayarak aile birliğinin korunmasına ve güçlenmesine destek oluyoruz" dedi.

AYLIK 7 BİN 608 LİRA ÖDEME YAPILIYOR

Evde Bakım Yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 7 bin 608 TL ödeme yapıldığını ifade eden Bakan Göktaş, şu bilgileri paylaştı, "Evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 4,2 milyar TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdık. Hali hazırda 560 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar