İstanbul'da ramazanda kuşbaşının fiyatı 210 liraya sabitlenecek

İstanbul'da ramazanda kuşbaşının fiyatı 210 liraya sabitlenecek
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği, üye marketlerde kuşbaşı etin fiyatını 210 liraya sabitleyeceklerini duyurdu. İndirim sadece ramazan ayı boyunca geçerli olacak.

Artı Gerçek - İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER), Tarım ve Orman Bakanlığı ile Et ve Süt Kurumu yetkilileriyle yaptıkları çalışmalar sonucunda, ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldıklarını duyurdu.

Son dönemde kırmızı et fiyatlarındaki olağanüstü artışlar nedeniyle böyle bir karar alındığını duyuran dernek, şu açıklamayı yaptı:

"Kasap reyonu olan, kampanyaya dahil üyelerimizle 20 Mart 2023 tarihinden itibaren, dana kıymalık etin kilogram fiyatını 190 TL’den, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 210 TL olarak üyelerimize tavsiye fiyatlarından satış yapılması önerilmiştir. Bu uygulamamızı Ramazan ayı sonrasında da devam ettirmeyi planlanmaktayız."

Açıklamada ayrıca, İstanbul PERDER'in bünyesinde 44 üye ve 2 bin 140 mağaza bulunduğu bilgisi paylaşıldı. (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar