'Maaşı dolarla mı alıyorsunuz' diyen Albayrak'tan yeni çıkış: Avrupa'da ilk sıradayız

'Maaşı dolarla mı alıyorsunuz' diyen Albayrak'tan yeni çıkış: Avrupa'da ilk sıradayız
Bir gün önce 'Maaşı dolarla mı alıyorsunuz' sözüyle tepki toplayan Albayrak'tan bu kez, 'Sanayi Üretimi Endeksi'ndeki yüzde 17,6 artışla haziranda Avrupa'da ilk sıradayız' mesajı geldi.

ARTI GERÇEK - Bu hafta CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sözleri gündeme oturdu.

Programın bir bölümünde dolarda yaşanan hızlı yükselişi hatırlatan Ahmet Hakan, Albayrak'a, "Dolar yükselince telaşlanıyorum, kur yükselince telaşlanıyorum, ‘eyvah’ diyorum her şey pahalanacak, ülkemizin ekonomisi kötüye gidecek. Endişelenmeli miyiz?" diye sordu.

Albayrak ise bu cümlenin ardından Hakan'a, "Birincisi şunu sorayım size, dolarla mı maaş alıyorsunuz? dolar borcunuz mu var? dolarla bir işiniz var mı?" diyerek cevap verdi. Albayrak'ın bu cevabı sosyal medyada gündem oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, sanayi üretimiyle ilgili açıklanan verilerin ardından paylaştığı Twitter mesajında, "Türkiye, Sanayi Üretimi Endeksi'ndeki yüzde 17,6'lık artışla haziranda Avrupa sıralamasında ilk sırada yer aldı" ifadelerini kullandı.

Albayrak, "Öncü ekonomik göstergelerdeki toparlanma, büyüme rakamlarıyla ilgili karamsar beklenti içerisinde olanları hayal kırıklığına uğratacak" dedi.

 

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar