Mazda Türkiye'de araç satışını tamamen durdurdu

Mazda Türkiye'de araç satışını tamamen durdurdu
Yayınlanma:
A+ A-
Japon otomobil üreticisi Mazda, Türkiye'de otomobil satışlarını 'belirsiz bir süreliğine durdurduğunu' açıkladı. Yedek parça tedariki ise devam edecek.

Artı Gerçek - Japonya merkezle çözülemeyen sorunları sonrası, Mazda Türkiye'deki satış faaliyetlerini durdu.

Mazda Türkiye’nin internet sitesinde açıklamada, Türkiye’deki otomobil satışlarının belirsiz bir süre durdurulduğu belirtildi. Sitede yer alan bilgiye göre, satış sonrası hizmetler ve yedek parça tedariki ise devam edecek.

Mazda Türkiye’nin sitesinde konuya ilişkin şu açıklama yapıldı:

"Mazda Motor Türkiye, Türkiye’deki Mazda satış ağını belirsiz bir süre durdurma kararı almıştır. Türkiye’deki mevcut Mazda müşterilerine hizmetin devamını sağlamak amacıyla satış sonrası hizmetlerine ve yedek parça tedarikine devam edecektir."

GEÇEN YILDAN BERİ KRİZ ÇÖZÜLEMEDİ

Otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mazda'nın aldığı kararın şaşırtıcı olmadığını belirterek, geçen yıldan bu yana çözülemeyen sorunlara dikkat çekti. Özpeynirci "Mazda satış olarak Türkiye'den çekilmiş. Şaşırdık mı, tabi ki hayır. Zaten uzun süredir Japonya'dan araç getiremiyorlardı. Düşünün geçen senen sadece 183, bu yıl 10 ayda 200 adet satmışlar. Sebebi açık; Japonya merkezle bir türlü çözülemeyen e-Call sorunu, uygun motorların olmaması ve diğer iletişim konuları." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar