'Nobel ödülü, Türkiye’deki dar gelirlilere verilmeli'

'Nobel ödülü, Türkiye’deki dar gelirlilere verilmeli'
Yayınlanma:
A+ A-
Pazar esnafı ziyaretinde vatandaşın boş file ve poşetini gösterdiği Gürsel Tekin, 'Esnaf sinek avlıyor. Karnabahar dört parça halinde satılıyor. Sabır değil, seçim gerekli' dedi.

Ankara’da AKP’nin kalesi olarak bilinen Pursaklar İlçesi’nde esnaf ziyareti yapan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, hayat pahalılığına isyanla karşılaşırken, Nobel ödülünün Türkiye'deki dar gelirli ailelere verilmesi gerektiğini söyledi. Tekin, "Çarşıda büyük yangın var. Esnaf sinek avlıyor. Karnabahar dört parça halinde satılıyor. Sabır değil, seçim gerekli" diye ekledi.

İstanbul, Ankara ve diğer büyükşehirler de olmak üzere birçok şehirde pazarlara gidip esnaf ve vatandaşı ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in son adresi Ankara'da "AKP'nin kalesi" olarak bilinen Pursaklar İlçesi oldu. Esnafı ziyaret edip vatandaşlarla konuşan Tekin, halkın ve esnafın isyanıyla karşılaştı.

VATANDAŞ BOŞ FİLE VE POŞET GÖSTERDİ

Vatandaşlar, Tekin'e boş file ve poşetleri göstererek hayat pahalılığından dert yandı.
Bir kuyumcu Tekin'e "İşler durma noktasında. Altında yükseliş var ama sağlıklı değil. Altına hücum eden vatandaş fiyatların düşmesiyle ciddi zarar etti'' dedi.

KONUŞTUĞU PAZAR ESNAFI BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ ÇIKTI

Tekin, pazar yerinde bakliyat satan bir esnafla fiyatları konuştu. Konuşması sırasında, esnafın bilgisayar öğretmeni olduğunu öğrenen Tekin, ne diyeceğini bilemedi. Gürsel Tekin, "Çarşıda büyük yangın var. Esnaf sinek avlıyor. Pazarda karnabahar dört parça halinde satılıyor" dedi. Tekin, "Bamyanın kilosu 12 lira. Tencere kaynamıyorsa, erken seçim gelir. Derhal erken seçim" diye ekledi.

‘SABIR DEĞİL SEÇİM’

Sözcü’nün haberine göre Tekin ziyarette şunları dile getirdi:

"Vatandaş nasıl alacak nasıl yiyecek? Pazarda bulgurun kilosu 5 ile 12 lira arasında. Bulgur böyleyse pirincin fiyatını sormayın. Vatandaş kilodan taneye düştü. Pazar bomboş alışveriş yapan yok. Tencere kaynamıyorsa erken seçim gelir. Cumhurbaşkanı yoksula ‘Sabır' diyor. Sabır değil, seçim gerekli. Derhal erken seçime gideceksiniz. Aksini düşünemeyiz."

‘AKP’NİN YÜZDE 92 OY ALDIĞI YERDE İSYAN VAR GELİP GÖRSÜNLER, GÜVENLİKLERİNİ BEN ALACAĞIM’

Ankara Pursaklar'ın, CHP'nin en az oy aldığı ilçelerden biri olduğunu kaydeden Gürsel Tekin, pazar ve esnaf ziyaretinin ardından izlenimlerini şöyle anlattı:

"Gittiğimiz mahallede, sokaklarda, caddelerde AKP'nin oyu yüzde 92. Özellikle son günlerde yoksul mahalleler, AKP'nin en çok oy aldığı yerlere gidiyorum. Geçen hafta İstanbul Fatih'teydim.

Bu hafta Ankara Pursaklar'da. Ne oluyor? TÜİK verileriyle sokak verileri birbirini tutuyor mu? Gittiğimiz semtte iktidara yüzde 92 oranında oy vermiş seçmenin isyanını gördüm, konuştum, dinledim. Pazarda, sokakta yangın var. Memleketi yönetenler gelsinler, görsünler; hiç korkmasınlar, yemin olsun her türlü güvenliklerini ben alacağım. Kendi mahallelerine gidip görsünler, nereye kadar sabır? Demokrasilerde tıkandığınız yerde millete başvurulur."

EMEKLİ YURTTAŞ: ÇOCUKLARIMIZ, TORUNLARIMIZ BORÇLU
Pursaklar pazarında vatandaşlar pahalılıktan dert yanarken, halinden memnun olan çıkmadı. Emekli bir yurttaş ise şunları söyledi:

"Buradan Çankaya'ya bile gidemiyoruz. 2.5 lira gidiş, 2.5 lira dönüş. Zenginsen bağırtarak emlak vergisi, araba vergisi, kira vergisi alıyorlar. Fakirsen Ahmet'e Mehmet'e, kaloriferli dairede oturana odun kömür yardımı yapıyorlar. Alana da verene de yazıklar olsun. Yarın mahşerde yakalarına yapışırlar. Çocuklarımız, torunlarımız borçlu."

Öne Çıkanlar