Özgür Demirtaş, Necmettin Batırel'in ırkçı paylaşımına isyan etti: Daron’un ayakkabısının bağcığı olamazsınız

Özgür Demirtaş, Necmettin Batırel'in ırkçı paylaşımına isyan etti: Daron’un ayakkabısının bağcığı olamazsınız
Ekonomist Özgür Demirtaş, Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel'in ekonomist Daron Acemoğlu hakkındaki ırkçı paylaşımına tepki gösterdi: Ekonomi-Finans Profları üzerindeki etkisi, sizin vücudunuzdaki hücre sayısından fazla.

Artı Gerçek - "Şakkadanak dolar satarım" açıklamasıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni danışmanlarından Daron Acemoğlu hakkındaki ırkçı paylaşımı ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ı öfkelendirdi. Demirtaş, "Şahsınıza yapılan saldırılardan rahatsız olduğumdan için ses çıkarmayayım diyorum ama yeter" diye isyan ederek, "Batırel'e Daron’un ayakkabısının bağcığı olamazsınız. Feci sinirlendim" dedi.

Batırel, CHP'nin vizyon belgesiyle ilgili paylaşımında "Kılıçdaroğlu'nun vizyon belgesini FETÖ'nün övdüğü Ermeni Daron Acemoğlu hazırlamış kan çekmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

zgur-demirtas.jpg

Demirtaş ise paylaşımı alıntılayarak, "Necmettin bey yaşınıza saygımdan ve sizinle çıktığım TV yayınından ötürü şahsınıza yapılan saldırılardan rahatsız olduğumdan için ses çıkarmayayım diyorum ama YETER. Prof Dr. Daron Acemoğlu TC vatandaşıdır. Daron’un ayakkabısının bağcığı olamazsınız. Feci sinirlendim" dedi.

Demirtaş, şu sözlerle devam etti: "Bu twit hem ırkçı hem de haddini bilmez bir twittir. Daron Acemoğlu denen kişinin Dünya Ekonomi-Finans Profları üzerindeki etkisi sizin vücudunuzdaki hücre sayısından fazla. Nobele gümbür gümbür giden, bizleri gururlandıran bir hoca hakkında bu şekilde konuşmanız KORKUNÇ."

Kılıçdaroğlu dün (3 Aralık), İkinci Yüzyıla Çağrı beyannamesi kapsamında “ekonomide ve endüstriyel dönüşümde Şampiyonlar Ligi kadrosunu” tanıttı. Dünyanın önde gelen ekonomistlerinden sayılan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MİT) öğretim üyesi Prof. Dr. Daron Acemoğlu da danışmanlar arasında yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar