Sahte Milli Piyango bileti nasıl anlaşılır?

Sahte Milli Piyango bileti nasıl anlaşılır?
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, sahte Milli Piyango bileti uyarısında bulanarak, kayıtlı satıcıların tercih edilmesi tavsiyesinde bulundu. Palandöken, sahte biletin nasıl anlaşılacağını da anlattı.

Artı Gerçek - Yılbaşı Özel Çekilişi'nde bu yıl büyük ikramiye 200 milyon lira. Yılbaşına doğru biletlere ilgi artarken, Türkiye Esnaf ve Sanaatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken'den sahte bilet uyarısı geldi.

Palandöken, yılbaşı bileti alırken Milli Piyango bayilerine kayıtlı, güvenilir satıcıların tercih edilmesini istedi. Şansını artırmak için farklı şehirlerden çok sayıda bilet alanlar olduğunu belirten Palandöken "Biletin orijinalliğini gösteren damga ve kaşeye mutlaka dikkat edilmeli" dedi.

GÜVENLİK KODU KABARTMALI FORMDA OLMALI

Palandöken, biletin orijinal olup olmadığının nasıl anlaşılacağına ilişkin ise şu bilgileri paylaştı: "Özellikle Milli Piyango biletinin alt kısmında yer alan güvenlik kodu üzerinde parmak gezdirerek kontrol edildiğinde kabartmalı bir formda olması, kağıt dokusu içine Milli Piyango İdaresi logolu filigran bulunması ve mühür detayına dikkat ederek biletin doğruluğu teyit edilebilir. Oda kaydı olmayan, ruhsatsız yerlerden yılbaşı bileti alınmamalı." (EKONOMİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar