Yanlış 'club'a girdiler, ClubHouse ile ilgisi olmayan şirketin hisselerini tavan yaptırdılar

Yanlış 'club'a girdiler, ClubHouse ile ilgisi olmayan şirketin hisselerini tavan yaptırdılar
Yayınlanma:
A+ A-
Musk'ın Clubhouse'da bir yayına katılmasıyla küçük yatırımcılar Clubhouse Media Group hisselerine hücum etti. Uygulamayla alakası olmayan şirketin hisseleri bir günde yüzde 57,8 yükseldi.

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk piyasaların gündeminden farklı şekillerde düşmemeye devam ediyor. Twitter'da 44,8 milyon takipçisi olan Elon Musk'ı küçük yatırımcılar pür dikkat takip ediyor. Son zamanlarda Musk'ın attığı tweetler GameStop hisselerinde ve Bitcoin ile Dogecoin gibi kripto paralarda büyük dalgalanmalara yol açtı.

Bundan üç hafta önce ise Elon Musk'ın WhatsApp yerine mesajlaşma uygulaması Signal'i tavsiye etmesiyle yatırımcılar uygulamayla alakası olmayan Signal Advance'in hisselerine hücum etmişti. Bu yanlış anlaşılma yüzünden Teksas merkezli şirketin değeri iki günde yüzde 1100 artmıştı.

Dün de ABD piyasalarında yeni bir Signal Advance vakası yaşandı. Elon Musk, Türkiye saatiyle dün sabah son günlerin popüler uygulaması ClubHouse'da bir yayına katıldı. Halihazırda ClubHouse geçen haftadan bu yana dünyanın gündemine girmeye başlamıştı. Ancak, Musk'ın yayınından sonra küçük yatırımcılar bu artan popülariteyi parayı çevirmek için hisse arayışına girdi.

DEĞERİ 1 MİLYAR DOLARI AŞTI

haberturk.com sitesinde yer alan habere göre, bu sebeple Clubhouse Media Group isimli Las Vegas merkezli pazarlama ve medya şirketinin hisselerine hücum etti. Hisseler bir günde yüzde 57,8 yükseldi. Ancak, bu şirketin sosyal medya platformu ClubHouse ile bir ilişkisi bulunmuyor. Bu yanlış anlaşılmayla şirketin piyasa değeri yaklaşık 444 milyon dolarlık artışla 1,21 milyar dolara yükseldi.

2019 yılında da benzer bir karışıklık videokonferans uygulaması Zoom ekseninde yaşanmıştı. Zoom'un hisseleri 2019 yılında borsada işlem görmeye başladı. Tam adıyla Zoom Video Communications olan şirketinin hisselerinin işlem görmeye başladığı gün yatırımcılar yanlışlıkla Çin merkezli Zoom Technologies isimli bir başka şirketin hisselerine hücum etti. Zoom Technologies hisseleri kısa sürede yüzde 80 yükseldi.

 

İlgili Haberler