Yiğit Bulut'tan Şimşek'e yeni salvolar

Yiğit Bulut'tan Şimşek'e yeni salvolar
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Kasım 2019 20:08
A+ A-
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, "İngiliz beslemelerinin ezbere bildiği gibi faizleri mi artıralım? Arkadaş biz emperyalizme karşı savaş veriyoruz" dedi.

EKONOMİ - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut yine çok tartışılacak sözlere imza attı. Bulut, TRT Haber'de yaptığı açıklamalarda, "İngiliz beslemelerinin ezbere bildiği gibi faizleri mi artıralım? Arkadaş biz emperyalizme karşı savaş veriyoruz. Bu bir savaş" diye konuştu.

İLGİLİ HABER: YİĞİT BULUT'UN HEDEFİNDE ŞİMŞEK Mİ VAR?

Cumhurbaşkanı'nın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut, TRT Haber'de yayımlanan Derin Analiz isimli programda çok tartışılacak sözler söyledi. Bulut Türkiye'de kur seviyesinin yükselmesinin önemli olmadığını belirterek Türkiye'nin emperyalizme karşı bir savaş verdiğini vurguladı.

‘AAA DOLAR 4.10 OLMUŞ DİYOR’

Faiz artırma yanlısı politikaları eleştiren Bulut, "Birileri sadece ekrana bakıp Aaa dolar 4.10 olmuş diyor. Emperyalizme karşı savaş verdiğimiz bir noktada, İngiliz beslemelerinin ezbere bildiği gibi faizleri mi artıralım? Arkadaş biz emperyalizme karşı savaş veriyoruz. Bu bir savaş. Kurtuluş savaşı kadar ciddi" diye konuştu.

Programın ardından Yiğit Bulut'un kimi eleştirdiği soru işaretleri yarattı. Hükümette Merkez Bankası'nın bağımsızlığı yanlısı açıklamalarıyla bilinen Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek aynı zamanda İngiliz vatandaşı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bazı arkadaşların açıklamaları bizi üzüyor" açıklamasının ardından Bulut'un da Şimşek'i eleştirip eleştirmediği merak konusu oldu.