İşçi Bayramı'nda iş cinayeti: Üzerine inşaat kalıbı düşen işçi öldü

İşçi Bayramı'nda iş cinayeti: Üzerine inşaat kalıbı düşen işçi öldü
1 Mayıs İşçi Bayramı'nda üzerine inşaat kalıbı düşen işçi öldü. İSİG raporuna göre 2024 yılının ilk üç ayında en az 425 işçi öldü.

Artı Gerçek - Türkiye'de en çok iş cinayetinin yaşandığı inşaat sektöründen bir iş cinayeti haberi daha geldi.

1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü'nde Adıyaman merkez Karadağ Mahallesi yakınlarındaki bir inşaatta çalışan Cezayirli 24 yaşındaki Abdelkarım Boudjemah'ın üzerine inşaat kalıbı düştü.

MA'nın haberine göre; kazada ağır yaralanan Boudjemah, olay mahaline gelen sağlık ekiplerince Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Boudjemah, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ÜÇ AYDA 425 İŞ CİNAYETİ YAŞANDI

İşçi Sağlığı ve İşçi Güvenliği (İSİG) Meclisi 2024 Yılı İlk Üç Ayı İş Cinayetleri Raporu’nu yayınladı. Rapora göre Ocak ayında 161, Şubat'ta 149 ve Mart'ta 115 olmak üzere üç ayda en az 425 iş cinayeti yaşandı.

Ölen işçilerin 13’ü kadın, 16’sı çocuk ve dokuzu mülteci, göçmen işçilerden oluşuyor. Raporda en çok iş cinayetinin yaşandığı sektörün 105 ölüm ile inşaat, yol işkolu olduğu bilgisi verilirken; taşımacılıkta 58, tarım, orman işkolunda 39, metal işkolunda 31, konaklama işkolunda 27 işçinin öldüğü belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar