Bursa Continental Lastik’te işten çıkarılan sendikalı işçi sayısı 120’ye yükseldi

Bursa Continental Lastik’te işten çıkarılan sendikalı işçi sayısı 120’ye yükseldi
İşten atmalara karşı Petrol-İş üyesi işçilerin direnişinin sürdüğü Continental Lastik fabrikasında işten atılanların sayısı 120'ye çıktı. Yaklaşık 250 işçinin çalıştığı Continental fabrikasında 16 Nisan’dan bu yana eylem devam ediyor.

Artı Gerçek - Nilüfer Organize Sanayi bölgesinde kurulu bulunan Continental Lastik AŞ fabrikasında Petrol İş üyesi bir işçinin işten çıkarılması üzerine işçiler üretimi durdurdu. Evrensel'in haberine göre direnişin devam ettiği fabrikada işten çıkarılan işçi sayısı 120’ye yükseldi.

Petrol İş Sendikasının örgütlü olduğu Continental fabrikasında bir işçinin işveren temsilcisiyle yüksek sesle konuştuğu gerekçesiyle işten çıkarılması üzerine işçiler üretimi 16 Nisan Salı günü durdurdu. Yaklaşık bir haftadır fabrika önünde direnen Petrol İş üyesi işçilerin eylemini kırmak için patron çok sayıda işçiyi daha işten çıkardı. İşten çıkarılan işçilerin sayısı 120’ye ulaştı.

16 NİSAN'AN BERİ EYLEMDELER

Yaklaşık 250 işçinin çalıştığı Continental fabrikasında 16 Nisan’dan bu yana eylem yapan işçiler eylemlerinde kararlı olduklarını ve patronun yaptığı yanlıştan geri dönmesi çağrısında bulunuyor.

İşçilerin başlattığı direnişe bir yandan da destek ziyaretleri sürüyor. Birleşik Metal İş, TÜMTİS, Tüm Bel-Sen Bursa şubeleri ve CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal işçileri ziyaret ederek vermiş oldukları mücadelede yalnız olmadıklarını ve dayanışma içerisinde olduklarını belirttiler. (KAYNAK)

Öne Çıkanlar