Çatıya çıkarak eylem yapan Agrobay işçileri gözaltına alındı

Tarım-Sen'e üye oldukları için işten çıkarılan ve 98 gündür direnişte olan Agrobay işçilerinden beş kadın, çatıya çıkarak eylem gerçekleştirdi. Polis, işçilere müdahale ederek gözaltına aldığı öğrenildi.

Artı Gerçek - İzmir Bergama’da faaliyet gösteren Bayburt Grup’a bağlı Agrobay firmasında çalışan ve Tarım Sendikası’na (Tarım-Sen) üye oldukları için tazminatsız olarak işten çıkarılan işçilerin direnişi 98 gündür devam ediyor.

Bugün ise beş işçi Bergama kent meydanında bulunan bir binanın çatışına çıkarak hakları için taleplerde bulundu. İşçiler “Kimse bizim sorunumuzu çözmedi. Eğer bugün bu sorun çözülmezse canımıza kıyacağız. Ölmek var dönmek yok” dedi. Eylem sonrası polisin olay yerine gelerek işçileri gözaltına aldığı öğrenildi.

Tarım Sen sendikası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yeter artık yeter bir şey yapın! 98 gündür maaş ve tazminatları için direnen Agrobay işçilerinin bir kısmı Bergama meydanda bulunan bir binanın çatısına çıktı. Olay yerine geçiyoruz durumu aktaracağız. Yaşanabilecek tek bir olumsuzluğa tahammülümüz yok! İşçilerin saçının teline zarar gelirse bu dünyayı sorumluluk almayanlara dar ederiz. Yeter! Agrobay işçileri Bergama'da çatıda. Canına tak etmiş, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan kadın işçilerin hakkını verin!” ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar