Eczacıbaşı'nın imza günü ertelendi: '243 madencinin işi geri verilmeden imza yapılamayacak'

Eczacıbaşı'nın imza günü ertelendi: '243 madencinin işi geri verilmeden imza yapılamayacak'
Yapı Kredi Yayınları, Bülent Eczacıbaşı'nın D&R Kanyon'da yapılacak imza etkinliğinin ertelendiğini duyurdu. Bağımsız Maden İş konu hakkında paylaşım yaparak, "243 madencinin işi geri verilmeden imza yapılamayacak" dedi.

Artı Gerçek- "Aklımızda Bulunsun" ve "İşim Gücüm Budur Benim" isimli kitapları Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan iş insanı Bülent Eczacıbaşı'nın D&R Kanyon'da gerçekleşecek imza etkinliği ertelendi.

Yapı Kredi Yayınları ertelemeyi şu paylaşımla duyurdu:

Geçtiğimiz günlerde sendikaya üye oldukları için Eczacıbaşı Holding'e bağlı Esen Madencilikteki işlerinden atılan 243 işçiyi hatırlatan Bağımsız Maden İş ise, etkinliğin iptaline dair bir açıklama yaptı. Açıklamada Bülent Eczacıbaşı imzası madenci korkusu nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.243 madencinin işi geri verilmeden imza yapılamayacaktır" denildi.

NE OLMUŞTU?

Eczacıbaşı Holding’e bağlı bulunan Esan Madencilik, Balıkesir Balya’da bulunan madende sendika üyesi olan işçileri işten çıkardı.

Bağımsız Maden-İş’te örgütlenmeye başlayan işçilerden 243’ü işten çıkarıldı.

Şirket, işten çıkarmaları "üretimin zayıfladığını ve bu yüzden daralmaya gideceğini" iddia ederek gerekçelendirdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar