İliç'te toprak altından çıkartılan maden işçisi son yolculuğuna uğurlandı

İliç'te toprak altından çıkartılan maden işçisi son yolculuğuna uğurlandı
İliç'teki altın madeni faciasında toprak altında kalan işçilerden Uğur Yıldız'ın cenazesi toprağa verildi. Sekiz işçiye yaklaşık 2 aydır ulaşılamadı.

Artı Gerçek - Erzincan'ın İliç ilçesinde Anagold Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'e ait altın madeninde, 13 Şubat'ta meydana gelen göçüktü toprak altında kalan dokuz işçiden 33 yaşındaki Uğur Yıldız'ın, dün akşam saatlerinde cenazesine ulaşıldı.

1,5 yıl önce 30 yaşındaki Gamze Yıldız ile evlenen Uğur Yıldız için bugün cenaze düzenlendi. Otlukbeli ilçesi Avcıçayırı köyündeki cemevindeki cenazeye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Yıldız'ın ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Uğur Yıldız'ın annesi 55 yaşındaki Sevda ve babası 58 yaşındaki Ali Ekber ile eşi Gamze Yıldız gözyaşı döktü. Yıldız'ın yakınları uzun süre tabuta sarılarak ağlarken, cenaze gözyaşları arasında köy mezarlığına defnedildi.

Dersim, Malatya ve Sivas'ın ortasında bulunan ve 2010'dan beri faaliyette olan Erzincan'ın İliç ilçesine bağlı Çöpler Köyü'ndeki altın madeninde uzmanların tüm uyarılarına rağmen üretim devam etmişti. (DHA)

Öne Çıkanlar